Відкриті заняття в рамках школи становлення викладача


У Медичному фаховому коледжі ЗДМУ пройшли відкриті заняття трьох циклових комісій першого тижня В рамках проведення школи становлення викладача.
Викладачі коледжу  21 вересня завітали до лабораторії фармацевтичної та медичної хімії на практичне заняття з використанням ігрових технологій (гейміфікації) веб-квестів. Організатор, викладач фармацевтичної та медичної хімії, Тетяна Четвертак проводила для здобувачів освіти другого курсу відділення «Сестринська справа» практичний тренінг на тему: «Хімія біогенних р-елементів». Майбутні медичні сестри навчались складати структурні формули р-елементів, аналізувати зв'язок між місцезнаходженням р-елементів у періодичній системі та біогенною дією, вмістом в організмі, проводити якісні реакції, визначати біологічну роль хімічних елементів в організмі людини шляхом проходження короткострокового дослідницького проекту «Біологічна роль органогенних елементів». Авторський веб-квест розроблено викладачем медичної хімії і розміщено на персональному сайті за посиланням  https://cutt.ly/JEBzsj1.  Гості заходу відзначали, що технологія веб-квестів сучасний підхід у медичній освіті, й дозволяє здобувачам освіти оволодіти знаннями хімічного аналізу в цікавій та пізнавальній формі.
Естафету відкритих занять 4 жовтня прийняв викладач іноземної мови, культурології та історії циклової комісії гуманітарної та соціально-економічної підготовки Василь Триполиць. Студентам четвертого курсу відділення «Сестринська справа» було проведено практичне заняття з використанням інтерактивних засобів навчання, зокрема відеофільмів з іноземної мови та бук-трейлерів англомовних книжок з основ хірургії, що повністю віддзеркалювало тему заняття «Медсестринство в хірургії». Викладачі, які відвідали заняття, в ході обговорення одноголосно погодились з високим рівнем професійної спрямованості та сучасним поєднанням колективної й індивідуальної форм роботи на занятті. 
Викладач фармакології й організації та економіки фармації циклової комісії професійної підготовки відділення «Фармація» Наталія Брагар презентувала лекцію-бесіду з медичного товарознавства для здобувачів фармацевтичної освіти, яка проходила 5 жовтня. Тема лекції «Товарознавчі операції в аптечній мережі» була побудована з елементами проблемності, на відміну від інформаційної лекції, на проблемній лекції інформація подавалась як невідоме, яке необхідно «відкрити». Викладач, створивши проблемну ситуацію, спонукав студентів до пошуків її розв’язання, крок за кроком спрямовуючу до цілі. Оптимально підібрані засоби для підтримання уваги студентів (темп лекції, вимоги до конспектування, орієнтація на самостійне опрацювання), як зазначили гості-викладачі, максимально ефективно активізували пізнавальну активність здобувачів.  
На заключному етапі першого тижня відкритих занять викладачі коледжу приєдналися до зустрічі на базі навчальної платформи Microsoft Teams, де в рамках змішаної форми освіти викладачем педіатрії циклової комісії професійної та практичної  підготовки відділення «Сестринська справа» Тетяною Тарановою проводилась лекція-візуалізація на тему: «Дифтерія та менінгококова інфекція у дітей». Викладач на лекції використовувала демонстраційні матеріали, форми наочності, що виступають носіями змістовної інформації. Підготовка лекції полягала у реконструюванні, перекодуванні змісту лекції у візуальну форму для подання здобувачам освіти через технічні засоби. Запрошені викладачі відзначили високий рівень візуальної логіки, ритм подачі матеріалу, його дозування, майстерність і стиль спілкування викладача з аудиторією. 
7.10.2021

69027, м. Запоріжжя, вул. Космічна, 2 В,
Зупинка транспорту - Автовокзал.

Телефон, факс - (061) 224-42-51, (061) 764-37-82

Карта розташування

Медичний фаховий коледж ЗДМУ в    

Офіційний сайт ЗДМУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт Медичного фахового коледжу ЗДМУ.

Мапа сайту